Garance úspor 
s Bipolární plazmovou
ionizací

Dosažení energetické účinnosti je nejvyšší prioritou pro stavební inženýry, správce nemovitostí a vlastníky firem po celé zemi. Největším odběratelem energie v komerční budově je systém HVAC.

Moderní design a stavební postupy "utěsňují" budovy za účelem snížení nákladů na energii. Nešťastným výsledkem je pak špatná kvalita vnitřního vzduchu. Bez přiměřeného větrání se uvnitř usazují spóry plísní, těkavé organické látky
a další nežádoucí kontaminanty - což vede k vážným problémům.

 

Problém kvality vnitřního ovzduší je tak závažný, že jej Agentura pro ochranu životního prostředí označila za jednu z pěti největších zdravotních hrozeb v zemi. ASHRAE, Americká společnost pro topení, chlazení a klimatizaci, vypracovala pokyny pro minimální množství venkovního vzduchu, které musí být do budovy mechanicky přiváděno. V některých případech by pouhé dodržování těchto základních pokynů mohlo vést k 5–7 procentnímu zvýšení celkových nákladů za energii v budově.

 

Kromě problému s kvalitou vnitřního ovzduší inženýři zjistili, že pouhé dodržování pokynů ASHRAE často neposkytuje dostatek čerstvého vzduchu k potlačení zatuchlosti a přetrvávajících pachů. Budovy často přivádějí více čerstvého vzduchu, než požaduje ASHRAE, jen aby odstranily pachy - což je nákladově velmi neefektivní. Ti, kteří chtějí udržet nízké náklady na energii, potřebují nový způsob, jak zlepšit energetickou účinnost - aniž by došlo k poškození kvality vnitřního vzduchu.

Filtrace

Filtrace je nejpoužívanější metodou čištění vzduchu, má však svá omezení. Filtry mohou POUZE zachytit a uchopit částice.

Částice jsou pouze jedním faktorem, který může zhoršit kvalitu ovzduší. VOC jsou dalším významným faktorem. VOC jsou chemické plyny běžně produkované zařízením a činnostmi v prostoru. Podlahy, koberce, povrchové úpravy kancelářského nábytku, barvy, pesticidy, čisticí prostředky, kancelářské vybavení a také venkovní vzduch jsou příklady věcí, které mohou obsahovat potenciálně nebezpečné chemické prvky. VOC jsou hlavním viníkem stavu zvaného Syndrom nemocných budov, při kterém obyvatelé budovy pociťují v budově špatný zdravotní stav a při odchodu pociťují úlevu.

 

Je pravda, že můžete zlepšit kvalitu vzduchu zakoupením vylepšeného filtračního systému. Silnější filtry bohužel znamenají vyšší náklady na energii. Účinný filtr je hustý, a proto je obtížnější skrze něj vzduch prohnat. Jelikož stlačování vzduchu přes filtr bude vyžadovat více energie, systém HVAC bude více zatížen - a jeho provoz tak bude nákladnější.

AtmosAir má řešení

S AtmosAir můžete čistit vzduch v prostoru, který dýcháte. Náš bipolární ionizační systém AtmosAir umožňuje budově recyklovat čistý klimatizovaný vzduch.

S AtmosAir můžete téměř eliminovat spóry plísní, těkavé organické látky a další nežádoucí částice -
a současně ušetřit na účtech za energii.

 

BPI redukuje částice a rozkládá chemickou strukturu těkavých organických látek. To znamená, že není nutný přívod venkovního vzduchu. Protože nyní můžete dosáhnout čištění vzduchu bez penalizace nákladů recyklací větší části celkového objemu vzduchu, můžete také ušetřit za energie.

Dýchejte znovu čistý vzduch 

Opětovné použití klimatizovaného vnitřního vzduchu - místo neustálého nahrazování venkovním vzduchem, který vyžaduje klimatizaci - dramaticky snižuje množství energie spotřebované systémem HVAC ve vaší budově.

Zástupce našeho týmu vám pomůže vypočítat očekávanou návratnost investic do vaší budovy.

 

Někteří naši klienti zaznamenali více než 40% snížení zatížení a 20% úsporu nákladů na energie (nezahrnuje úspory z HVAC, jelikož při použití AtmosAir požadavky na systém klesají).

 

S AtmosAir uspoříte více za energie i údržbu a výměnu dílů. Méně také utratíte za novou výstavbu, protože nebudete muset kupovat, instalovat a udržovat drahý systém HVAC. Neváhejte nás kontaktovat pro více informací o AtmosAir.